Мій сайт
Неділя, 04.06.2023, 03:28
» Меню сайту
» Категорії розділу
Мої статті [5]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
» Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Для всебічного розвитку

10 цікавих фактів про метали

- У стародавні часи при переплавленні срібла норвезькі плавильники часто отримували отруєння. Вони пояснювали це підступами злого духа, якого звали Кобольд. Насправді виною всьому були отруйні оксиди миш’яку, що виділялися при випалюванні кобальтових мінералів.

- Німецьких шахтарів у стародавні часи долав дух на ім’я Нікель, заважав їм витягати мідь з руди, дуже схожою на мідну. Пізніше, у XVIII столітті, навчилися з цієї руди виділяти метал. Його назвали ім’ям міфічного духа – нікелем.

- Протягом століть найдорожчим металом вважали золото. Довгий час алхіміки не припиняли спроб виробляти золото з різних компонентів. Удача посміхнулася дослідникам в 1941 році. Для цього американцям Бейнбріджа, Шерру і Андерсену довелося піддати бомбардуванню швидкими нейтронами атоми ртуті. На жаль, отримане золото виявилося радіоактивним.

- Говорячи про цікаві факти про метали, слід зазначити, що людство за всю свою історію видобуло 165 тисяч тонн золота. Цікаво, що половину цього золота отримали в ПАР. Якщо все добуте золото відлити в один злиток у вигляді куба, зі стороною в 20 метрів.

 - З усіх приладів, що прикрашали обідній стіл Наполеона III, найдорожчі були виготовлені з нового і рідкісного в ті часи металу – алюмінію. На урочистих обідах ці столові прилади подавалися лише імператору і його найбільш почесним гостям. Іншим учасникам бенкету залишалося задовольнятися приладами зі звичного золота і срібла.

 - Морська вода містить в розчиненому стані всю таблицю Менделєєва, присутні там уран і золото. Сучасні технології дозволяють добувати в промислових масштабах з морської води всього чотири корисної речовини – прісну воду, кухонну сіль, магній і бром.

- У астрофізиці існує поняття металічність, що характеризує відносну концентрацію елементів важче гелію в складі галактик і зірок. Металічність показує вік зоряної системи. Найперші зірки в своєму складі практично не мали металів. З кожним наступним поколінням зірок концентрація металів у них зростала.

- З усієї кількості титану, що добувається у світі, в машинобудуванні використовується не більше 7%. Для виробництва паперу йде 13% титану, на випуск пластиків – 20%, на виробництво фарби – 60%.

- Оксид алюмінію, що представляє собою тонку захисну плівку на його поверхні, легко руйнується ртуттю. Без цієї плівки алюміній на повітрі швидко окислюється. Тому ртуть заборонено перевозити в літаках – при її розливі у фюзеляжі повітряного судна може утворитися отвір.

- Слово платина з іспанської мови перекладається як «серебрішко». Таким словом конкістадори висловили свою зневагу до цього металу. Пояснюється це підвищеною тугоплавкістю платини, тому вона оцінювалася вдвічі нижче срібла. Зараз ціна платини на світових ринках перевищує ціну срібла майже в 100 разів....

 

Категорія: Мої статті | Додав: Margo (27.03.2020)
Переглядів: 147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Пошук
» Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2023Зробити безкоштовний сайт з uCoz