Мій сайт
П`ятниця, 26.04.2024, 15:55
» Меню сайту
» Категорії розділу
Мої статті [5]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
» Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Для всебічного розвитку

Звичні кольори золота та відтінки, про які ви не здогадувались

Дорогоцінний метал в чистому вигляді має яскраво-жовтий колір. Однак в ювелірній справі чистий матеріал не застосовується, адже він м'який і не переносить механічних впливів. Щоб підвищити міцність дорогоцінного металу і відповідно збільшити термін служби ювелірних аксесуарів, до золота додають інші метали. Це впливає не тільки на детальний опис продукту, але і на колір. 

Всім відома традиційна палітра золота: жовте, червоне, біле. Прикраси таких кольорів можна знайти в будь-якому ювелірному магазині. Однак мало хто знає, що це далеко не всі відтінки металу. Золото здатне здивувати своїм різнобарв'ям. 

  • Червоне. За такий відтінок відповідає мідь та срібло. Насиченість кольору залежить від того, скільки міді в сплаві: від яскраво-червоного до ніжно-рожевого. Велика частина асортименту, представленого на ювелірному ринку, виконана з червоного золота. Спочатку сплав використовували для позолоти архітектурних елементів (зокрема церковних куполів), а пізніше стали виготовляти з нього аксесуари.
  • Жовте. Хоча жовтий є природним кольором золота, але в прикрасах з жовтого золота теж є «добавки» — мідь та срібло. Залежно від пропорцій колір може варіюватися — від яскравого сонячно-жовтого до лимонного.
  • Біле. Щоб отримати благородний відтінок, ювеліри додають в сплав білі метали: платину або паладій. Білий — наймодніший колір золота на даний момент. А ще біле золото вважається символом респектабельності. Найчастіше саме такий метал використовують для обрамлення діамантів.
  • Коричневе. У сплаві обов'язково присутній нікель, марганець та велика кількість міді. Отримати незвичайний відтінок можна тільки завдяки ретельній хімічній обробці сплаву. Після неї на поверхні металу з'являється бура плівка. Коричневе золото відрізняється неймовірною міцністю, але використовується в ювелірній справі рідко.
  • Зелене. Оливковий колір — це заслуга срібла. Щоб отримати насичено-смарагдовий відтінок в сплав додають більше кадмію. Золото з зеленим відливом виглядає привабливо, проте цільні ювелірні вироби (наприклад, підвіски) з нього виготовити неможливо — надто вже крихкий цей матеріал. Такий метал використовують тільки для створення декоративних вставок в прикрасах.
  • Синє. Технологію отримання синього золота ювеліри тримають у величезному секреті. Фахівці припускають, що своїм надзвичайним кольором метал зобов'язаний залізу та хрому. Синє золото крихке і окислюється на повітрі, тому його використовують виключно в якості вставок в прикрасах, і то далеко не у всіх. Наприклад, синє золото ніколи не використовують в кулонах: при доторканні до шкіри метал буде окислюватися і швидко втратить колишню чарівність.
  • Бузкове. Золото цього красивого відтінку ще називають аметистовим. Щоб отримати ніжний колір в сплав додають алюміній. Бузкове золото тільки завойовує популярність в колі поціновувачів ювелірних прикрас, тому моделі з ним поки що — справжній ексклюзив. 

А ось неймовірно красиве чорне золото отримують двома способами: додають в сплав хром і кобальт, а потім окислюють матеріал при високій температурі, або ж наносять на високопробний метал рутеній або родій. Отримати ідеально чорний колір — завдання непросте, тому і коштує чорне золото нечуваних грошей.

А чи знаєте ви...

Говорити про унікальність благородних металів можна до нескінченності. Наостанок пропонуємо ще пару цікавинок, про які ви напевно ніколи не чули. Знайдіть серед них факти про дорогоцінний метал, який ви носите. 

  • Найбільший в світі самородок золота знайшли в Австралії в 1869 році. Його вага становила 72 кілограми. Скарб «ховався» неглибоко — всього лише в якихось п'яти сантиметрах від поверхні землі.
  • Найбільший срібний самородок був знайдений в Чилі. Його вага — 1420 кг.
  • Найбільший шматок платини знайшли в 1843 році. Рекордсмен важив 9,6 кг.
  • Щорічно в світі видобувається 3300 тонн золота, а платини — всього 130 тонн.
  • Щогодини з надр землі витягають стільки заліза, скільки вдалося добути золота за всю історію людства.
  • Якщо приготувати суміш на основі двох кислот — азотної та соляної, і опустити в цю рідину платиновий або золотий виріб, метали розчиняться.
  • З грама срібла можна виготовити двокілометровий дріт.
  • Аурум найвищої проби, яка позначена на виробі трьома дев'ятками, можна запросто подряпати нігтиком. Причина банальна: чисте золото — дуже м'який метал.
  • З їжею людина отримує щодня до 0,1 мг срібла. Велика кількість металу концентрується в головному мозку.
  • Надмірна кількість срібла в організмі може призвести до розвитку аргіроза — хвороби, яку поки не навчилися лікувати (шкіра набуває сіруватого або сріблястого відтінку).
  • Срібло і золото є офіційними харчовими добавками. Побачите на упаковці Е174 — це срібло, Е175 — золото. 

А ще в Швейцарії випускають злитки срібла, золота та платини у вигляді шоколадних плиток. «Шоколадка» легко ламається на окремі квадратики (злитки вагою один грам), ними можна розплатитися за покупки. А ось олімпійське золото насправді — не зовсім золото. Медалі переможців виливають зі срібла і покривають тонким дорогоцінним шаром сонячного кольору. Ось такі справи.

Категорія: Мої статті | Додав: Margo (27.03.2020)
Переглядів: 175 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
» Пошук
» Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz