Мій сайт
П`ятниця, 26.04.2024, 23:40
» Меню сайту
» Категорії розділу
Мої файли [20]
» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
» Форма входу
Головна » Файли » Мої файли

Сплави на основі кольорових металів
31.10.2020, 12:00

Сплави на основі кольорових металів

Кольорові метали – це мідь, алюміній, цинк, олово, свинець, нікель, хром, срібло та інші. Вони мають загальну властивість утворювати на поверхні окисну плівку, яка запобігає подальшій корозії металу. Кольорові метали та їх сплави є основними конструкційними матеріалами для виготовлення апаратури, яка працює при температурі до –2540С.

Латунь – це сплав міді з цинком. Вона має жовтуватий колір. Позначається звичайна латунь буквою Л з цифрою, яка вказує на процентний вміст у латуні міді, а решта – цинк. Наприклад, Л62 (62 % міді), Л90 (90 % міді).

Домішки кремнію, олова, алюмінію підвищують міцність, антифрикційні властивості та корозійну стійкість латуні на повітрі, в морській воді та атмосфері. Марганець надає жаростійкості, а залізо твердості. Свинцеві латуні добре поліруються, а домішки до алюмінієвої латуні миш’яку, нікелю та заліза підвищує її стійкість проти розведених кислот і лугів.

Бронзи – сплави міді з оловом, кремнієм та іншими металами (крім цинку). Порівняно з латунню бронзи мають більш високу міцність, корозійну стійкість. Вони стійкі у воді, розчинах органічних кислот, вуглекислих розчинах.

Алюмінієві бронзи більш стійкі, ніж мідь, але при тривалій експлуатації у розчинах сульфатів, хлоридів та лугів вони схильні до корозії. Найвищу стійкість мають кременисті бронзи, а міцність і пружність – берилієві бронзи.

Мідно-нікелеві сплави мають високу корозійну стійкість та особливі електричні властивості, які змінюються залежно від вмісту нікелю. Деякі мідно-нікелеві сплави мають власні назви: константан, манганін, копель, куніаль, мельхіор.

Сплави нікелю з молібденом відомі за кордоном під назвою «хастелой» і мають виключно високу стійкість у концентрованих сульфатній та хлоридній кислотах при високих температурах.

Сплави алюмініюДуралюмін (дюралюміній, дюраль) – сплав алюмінію, що містить мідь (1,4-13 %) і невеликі кількості магнію, марганцю та ін. компонентів. Дуралюмін має більш високу міцність, але корозійною стійкістю поступається чистому алюмінію. Використовується як конструкційний матеріал в авіа- та машинобудуванні. Магналін – сплав алюмінію з магнієм (5-13 %) –  використовується в авіа- та машинобудуванні, у будівництві. Магналін стійкий проти корозії в морській воді, тому його застосовують у суднобудуванні. Силумін – сплав алюмінію, що містить силіцій (12-13 %). Силумін добре піддається литтю, з нього можна виготовляти тонкостінні і складні за формою вироби.

 

Категорія: Мої файли | Додав: Margo
Переглядів: 299 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
» Пошук
» Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz